.htaccess ile Site isminin başına otomatik www koymak

Uzun süre araştırdım bunu. Hep aramalarımda anahtar kelime olarak www koymak, otomatik www koymak, domain başına www koymak olarak aradım ama neticeye hiç ulaşamadım. Sonunda tesadüfen bu işin .htaccess dosyası ile yapıldığını öğrenmiş bulundum.

Bu kod ne işe yarar derseniz. Eğer sitenizi google amca siteniz.com şeklinde tanıdıysa ve siz http://www.siteniz.com şeklinde görünmesini istiyorsanız aşağıdaki kodu .htaccess dosyasının içine yapıştımanız yeterli.

Options +FollowSymlinks
RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^medikalsaglikmarket\.com [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.medikalsaglikmarket.com/$1 [L,R=301]

Bu ne işe yarayacak peki derseniz. Sitenizde SSL kullanıyorsanız sizi büyük bir dertten kurtaracak. Şöyle ki;

siteniz.com şeklinde bir bağlantıyı ssl desteklemiyor çoğu zaman Ve siteniz zararlı olarak görünüyor. https://www.siteniz.com olunca ise hiç bir sıkıntı çıkmıyor.

orum yapılmış

  1. prestashopu bilgisayarım kurdum ve kendime göre değiştirdim.ama internete nasıl koyucağımı bılmıyorum.cute ftp programı kullanıyorum.nasıl yapabilirim.en kısa sürede cevap alabılırsem sevinirim..

  2. prestashopu bilgisayarım kurdum ve kendime göre değiştirdim.ama internete nasıl koyucağımı bılmıyorum.cute ftp programı kullanıyorum.nasıl yapabilirim.en kısa sürede cevap alabılırsem sevinirim..ama prestashop veri tabanı isteyen yazılım.veri tabanını kendi bilgisayrımda kullandığım wamp servera kurdum ama internete koyarken internette yeni bi veri tabenı oluşturmam gerekiyomuş.nasıl oluştururum ve siteyı tamamen ınternete nasıl koyarım.
    şimdiden teşkr edrm…

  3. admin

    Kullandığınız paneli söylerseniz ancak ona göre yardımcı olabilirim.

  4. Medicine Ball Exercises

    Great information! I’ve been looking for something like this for a while now. Thanks!

Yorum Yazın

Navigate