Prestashop Hızlandırma Eklentisi – Litespeed

Uzun zamandır prestashop’u hızlandırmanın yollarını arıyordum. Kendi sunucumu kiralamam bile istediğim hıza ulaşmamı sağlamadı. Yıllar öncesinden bildiğim ama bir türlü kullanmadığım eklenti geldi aklıma. Litespeed.

Araştırırken OpenLitespeed olduğunu gördüm. Aaa dedim ne güzel hem de ücretsiz. Tabii ki ucuz etin yahnisi hesabı kurmayı beceremedim. Kurdum bir fark göremedim. Hem prestashop litespeed eklentisi de baktım ki bu ücretsiz sürümle çalışmıyor, kaldırdım.

Litespeed almaya karar verdim. 15 günlük deneme sürümünün olduğunu gördüm ve hemen kurdum sunucuma. Tabii paralı olunca whm eklentisi de mevcut 🙂 Sonra tüm sitelerime kurdum litespeed modülünü. Sitelerim uçuşa geçti.

Prestashop Litespeed Modülü kullanımında dikkat edilmesi gereken hususlar var ;

1 – Modül kurulduktan sonra ayarları doğru bir şekilde yapılmazsa site saçmalayabiliyor.

2- Modülü kurduktan sonra Gelişmiş -> Performans altında bulunan “Tüm geçersiz kılmaları devre dışı bırakın” seçeneği hayır olarak işaretlenmeli. Hayır olarak işaretlenmezse müşteri üyelik girişi yaptıktan sonra sitede site içerisinde dolaşırken başka müşterinin adını görebiliyor. Başıma geldi oradan biliyorum 🙂

3- Deneme sürümü 15 gün. 15 günlük deneme sürümü size 2 cpu’lu olarak veriliyor. Daha sonra satın almak istediğinizde 1 cpu’lu olan 36$ 2 cpu’lu 46 dolar. Ben 1 cpu’lu olanı beğenemedim bu yüzden 2 cpu kullanıyorum.

** CPU = WORKER

4- Tasarım veya modül değişiklikleri sonrası prestashop panelenize gelecek olan Litespeed ekranından önbellek silmelisiniz.

Sizde litespeed satın almak isterseniz bu linki kullanabilirsiniz : https://store.litespeedtech.com/store/aff.php?aff=284

Sunucum da bulunan prestashop kurulu siteler : www.nebihanakcastudio.com, www.miyadesign.net , www.oyuncakyum.com , www.cikolatahediyem.com , www.busraokkali.com

Tüm referanslarım www.bloggertasarim.com ‘da oradan bakabilirsiniz.

Prestashop ile ilgili takıldığınız bir yer olursa her zaman yorum yazabilirsiniz.

NOT : Litespeed sadece siteyi değil admin panelini de uçuracak şekilde hızlandırıyor. 🙂

İyi çalışmalar, hızlı satışlar 🙂

Yorum Yazın

Navigate