Denenmiş Tarifler’in Hikayesi

Önce denenmiş tarifler dışında bir hikaye…

Denenmiş Tarifler Hikayeme başlamadan önce size bir önceki hikayemizden bahsedeyim… 2016 yılının başlarında yeni bir atılım yaparak bir yemek tarifleri sitesi kurmak istedik. Kurmak istediğimiz bu sitede insanlar kendi tariflerini paylaşacak ve güzel bir sosyal tarif paylaşım platformu oluşturacaktık. Öncelikle isim bulmamız gerekiyordu ve biz Güncel Tarif ismini bulduk ve reklamlar ile tanıtmaya başladık. Çekilişler yaptık, reklamlar verdik fakat istediğimiz gibi bir platform oluşturamadık. Aynı isimde sosyal medya hesapları da açtık. Facebook, instagram, twitter, google+, pinterest vs. Aralarından sadece facebook hesabımız sıyrıldı. Güncel Tarif Facebook hesabı gün geçtikçe büyüdü, büyüdü…

Aradan 1 yıl kadar zaman geçtikten sonra sitemizde istediğimiz yere gelemedik fakat facebook sayfamız büyümeye devam ediyordu. Daha etkin kullanabileceğimiz bir websitesi açalım dedik çünkü Güncel Tarif’e tarif yüklemek zorluyordu bizi ki zaten bu yüzden büyüyemedi, istediğimiz şekilde verim alamadık.

Sitemizi Kurduk

Denenmiş Tarifler ismini bulduk ve yolumuza bu isim ile devam etmek istedik. Ziyaret sayısı beklediğimizden yüksek olmaya başlayınca bizde sitemize biraz daha önem vermeye başladık. Profesyonel instagram hesablarının tariflerini kaynak göstererek paylaştığımız sitemizde şu anda 2000’den fazla tarif var.

Bazı günler ziyaretlerimiz çok fazla artıyordu. Analiz yaptığımda google content search ‘den çok fazla ziyaret geldiğini gördüm. Araştırmalarıma göre google content search kısmı google tarafından ziyaretçilere önerilen android tarayıcılarda chrome da bulunan bir güzel bir uygulama.Bu uygulama da genelde sitemizde pastane poğaçası tarifi ağırlıklı olarak çıkıyor.

Sitenizin yoğun olmasını tabii ki hosting firmaları sevmiyor bu yüzden çok fazla hosting firması değiştikten sonra artık sunucu kiralamaya karar verdik ve sunucumuzu kiraladık. Cloudflare ve cache eklentileri ile sitemizi hızlandırdık. Hala optimizasyon gerektiren kısımlar tabii ki var ama şimdilik gayet iyi durumda.

Site google seo açısından da iyi durumda görünüyor. Denenmiş Tatlı Tarifleri diye buraya da link vereyim ki google amca biraz daha sevsin sitemizi 🙂

Şu an için söylenebilecekler bunlar. Güzel bir yolda, emin adımlarla ilerliyoruz. Sizleride www.denenmistarifler.net sitemize her zaman bekleriz.

Denenmiş Tarifler
Denenmiş Tarifler

Yorum Yazın

Navigate