Hakkımda

Ebubekir Seyit AKYOL Kimdir?

 

Ebubekir AKYOL1987 yılının şubat ayında doğdum. Bilgisayara merakım ortaokuldan bu yana var. İlk bilgisayarımı lise 2’deyken aldım (2004). Bilgisayarımı 2 ay kullandıktan sonra çöktü ve format atarken harddiskini yaktım. O harddisk yakma olayıyla birlikte bilgisayar donanımı üzerine kendimi geliştirdim. Sayısız bilgisayar topladım. Sayısız format attım. Sayısız bilgisayar tamir ettim. O zamanlar sadece çevirmeli bağlantı internet olduğu için ve çok pahalı olduğu için oyunlar ve donanım üzerinde geliştirdim kendimi. Photoshop’ta kendimi geliştirmeye internetsizliğe borçluyum bir nevi.

Gazi üniversitesinden 2 yıllık Endüstriyel Elektronik okudum. 2 Yıllıktayken ilk blogumu kurdum ve internetten para kazanmanın yollarını araştırmaya başladım. Google Adsense ile ilk o zaman tanıştım (2007). 2 yıllığı bitirdikten sonra abimin büyük girişimciliği ile açtığı dükkanda ona yardım etmeye başladım (2008). İlk ücretsiz websitemi abimin işlerine yardım etmek için tvurunleri.tr.gg olarak açtım. Bu sistemin yetersiz olduğunu ve daha interaktif bir e-ticaret sitesi oluşturmam gerektiğini keşfettim.  Öncelikle 2 yıllıkta öğrendiğim kadarıyla tablo sistemleriyle bir satış sitesi oluşturdum. www.tvpazarlamaurunleri.com benim ilk hosting aldığım ve tablolarla oluşturduğum sitedir. Daha sonra veritabanı sistemli bir e-ticaret sitesi kurmam gerektiğini anladım. Prestashop 1.0 versiyonu ile o ihtiyaç sonrasında tanıştım. İlk Prestashop e-ticaret sitemizi www.tvpazarlamaurunleri.com üzerine kurdum ve satışlara başladık. Sayısız defa bu sistemi çökerttim. Çökerte çökerte prestashop sistemini çok iyi öğrendim.

Prestashop ile e-ticaret siteleri kurdum kendi firmam için. Daha sonra wordpress ile tanıştım ve firmamız için bloglar kurdum. Google seo ile ilgili araştırmalarım yine 2008’de firmamızın satmış olduğu ürünleri ön plana çıkarmaya çalışmakla başladı. Bu konuda kendimi iyi şekilde geliştirdiğime inanıyorum.

Kendi firmamız dışında e-ticaret girişimlerim oldu. Hep ürün sıkıntısından dolayı o işleri bırakmaya karar verdim.

2009 yılında Gazi üniversitesi Teknoloji Tasarım Öğretmenliği bölümünü kazandım DGS ile. Öğretmenliğin bana göre bir meslek olmadığını anlayınca 2010 yılında tekrar DGS Maltepe Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünü kazandım (%50 Burslu)

Kendimi ticarete o kadar fazla kaptırınca ve özel hayatımda da sorunlar yaşayınca okumakta olduğum Maltepe Üniversitesi  Elektrik-Elektronik Müh. eğitimime süresiz ara vermiş bulunmaktayım. Bir gün güzel bir şirket kurarsam eğitimi tamamlamayı düşünüyorum. (2014)

2014 yılının ocak ayında tüm ticari işlerimi bloggertasarim.com’u kurdum. Müşteri memnuniyetine her zaman önem veren çalışma prensibimle kısa sürede çok fazla blog tasarımı yaptım. Şu an hala Blogger Tasarım üzerinden E-ticaret , Google Seo , WordPress, Blogger ve Kurumsal firmalar için tasarımlar yapmaktayım.

orum yapılmış

  1. çok samimi içten güzel bir “hakkımda” yazısı olmuş. fakat “DGS Sınavı” hatalı yazım şekli. ya DGS’ye girdim veya Dikey Geçiş Sınavına girdim diye yazmak doğru olanı 🙂 Küçük bir katkım olsun..

  2. İzemela

    Başarılarının devamını diliyorum kardeşim 🙂 .. emegin ortada ve hepsi de birbirinden güzel ve kaliteli ..umarım eğitimini de tamamlar ve hayallerini gerçekleştirirsin …

Yorum Yazın

Navigate