Asus Zenfone 2 desteklenmeyen güç adaptörü

Asus Zenfone 2’yi 1 ay önce satın aldım. Kalite ve performansından gayet memnunum tabii fiyatına göre. Fiyat / Performans olarak mükemmel sonuç veriyor.

asus-zenfone-2-desteklenmeyen-guc-adaptoru-sorunu

Telefonu 1 ay sorunsuz kullandıktan sonra Asus Zenfone 2 desteklenmeyen güç adaptörü hatası almaya başladım. Öncelikle sorunun cihazın yazılımsal kısmında olduğunu düşünmüştüm. Samsung note 2 şarj aletiyle şarj ettiğimde gördüm ki telefon şarj alıyor sorunun yazılımsal olmadığını farkettim.

Daha sonra Asus Zenfone 2 desteklenmeyen güç adaptörü hatasını çözmek için Note 2’nin adaotörünü kullanarak ve Asus Zenfone 2 ‘nin orjinal kablosunu kullanarak şarj etmeye çalıştım yine desteklenmeyen güç adaptörü hatası ile karşılaştım.

Son olarak Asus Zenfone 2 ‘nin adaptörünü kullanıp , kabloyu ise Note 2 kablosu olarak kullandığımda sorunun Orjinal kablodan kaynaklı olduğunu gördüm.

Sizde Asus Zenfone 2 desteklenmeyen güç adaptörü hatası alıyorsanız öncelikle kablosunu değişmeyi deneyin. Benim sorunum bu şekilde çözüldü.

orum yapılmış

 1. ALPEREN

  Usta bi muddetten sonra o kablodada ayni seyi diyor ben anyalamadim nasil bsii teleron super ama sarj olmasi sikintili

 2. murat özdemir

  benim denemediğim kalmadı Önce şarz soketini değiştirdim (20 tl ) sonra baktım ki sorun bu değil bir başka asus telefonun bataryasını değiştirdim Yine düzelmedi. Yani sıkıntı ne bataryada ne de sokette. Ancak şunu tespit ettim. Batarya soketini telefondan ayırır ve kısa bir süre sonra (yaklaşık 20 saniye ) tekrar takarsanız telefon şarz alıyor. Bu işlemi şarz takılı değilken yapmalısınız. Ben çözmümü bulamadım ve her defasında telefonu sökmek yerine minik bir push buton koydum. Telefonu şarz edeceğim zaman önce kapatıyorum sonra butona basarak + ucu kısa süreliğine telefonla iritbatını kesiyorum ve şarzı takıp hayatıma devam ediyorum ..

 3. Hamza yamac

  Bende zenfone 2 32 gb yi kullaniyorum orjinal kablom koptu powerbank almistim onun kablosunu kulllaniyorum ve desteklenmeyen guc adaptiru hatasi aliyorum yardim ederseniz sevinirim

 4. Çözen varsa banada söylesin. Deli olacam. 3 cü asus telefonum rezil etti beni ilkez.

 5. Selamlar Bu Sorunla Alakalı Kesin Çözüm Bulan Bir Arkadaş Var mı ? Telefonu Şarj Edecem Diye 5 Tane Kablo Değiştirdim Ama Sonuç Hep Aynı Oluyor…

Yorum Yazın

Navigate