Birazda Tasarım

Prestashop ile tanışmamın 3. yılındayım. Bu işe ilk başladığımda html kodlarıyla tablo oluşturabiliyor, resim ekleyip link verebiliyordum. CSS’yi ilk gördüğümde ne karışık bir şey bu demiştim. Aslında hiçte öyle değilmiş, anladım ki insan istediğinde herşeyi yapabiliyor, başarabiliyor.

Yıllarca Prestashop’ta milletin tasarladığı temaları kullandım. Hep istedim tema yapmayı fakat photoshop, dreamweaver, CSS, smarty gibi kodları ve programları bilmediğim için hiç bir şey yapamadım. Yılların verdiği birikim, altyapı ile koyuldum tasarım yapmaya. İlk tasarımımı yumurcak pazarlama için  yaptım.

http://www.yumurcakpazarlama.com

Bu tasarımıda pek beğendim sayılmaz aslında. Ama ilk yaptıklarımdan kat kat iyidir. Ardından burada bahsettiğim sebeplerden dolayı Oyuncak üzerine yeni bir site kurmaya karar verdik. Ve oyuncakyum.com’u kurduk. Onada bir tasarım yapmam gerekti. Yaptığım tasarımın görseli aşağıda.

Oyuncak
http://www.oyuncakyum.com

Bu tasarımıma kalfalık dönemi tasarımı diyorum. Daha iyisini yapabileceğime inanıyorum. jquery öğrendiğim zaman (tam anlamıyla) inşallah herşey güzel olacak, güzel…

Herşeyde bir hayır vardır derler. Ben buna kalbimle inanıyorum aslında. Maltepedeki şubemizin kapattırılması, yumurcak dünyası sitemizin kapattırılması. Çok büyük yararları olacak bunların diye düşünüyorum bize. Herşeyin hayırlısı olsun…

1 Yorum Var

Yorum Yazın

Navigate